Ik heb in een webshop gekocht. Geldt voor mij ook de aanbetalingsregeling?

Nee, sinds 1 juli 2017 is er geen aanbetalingsregeling meer voor webwinkelaankopen. De meeste consumenten blijken namelijk 100% bij bestelling te betalen en dan is een aanbetalingsregeling van 15 of 25% (afhankelijk van het product) geen oplossing. Gezien de manier waarop onze aanbetalingsregeling werkt (een andere CBW-erkende ondernemer verrekent de aanbetaling op een nieuwe koop, kort gezegd) is een aanbetalingsregeling van 100% niet te realiseren.

Ik heb in een webwinkel gekocht. Gelden voor mij speciale regels?

Voor webwinkelaankopen geldt inderdaad speciale wetgeving, onder andere over een bedenktijd van veertien dagen na levering. Deze regels vind je terug in de CBW-erkend-voorwaarden voor Woonwinkels in artikel 18.